PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2016 | nr 4 | 65
Tytuł artykułu

Wdrożenie Polskiego Modelu Danych Podstawowych w strukturze katalogów produktowych GDSN

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Skupiająca największych producentów branży FMCG oraz sieci handlowe działające na terenie RP Grupa Robocza GS1/ECR/GDSN Polska zatwierdziła wspólną listę atrybutów opisujących produkty w sposób wyczerpujący zapotrzebowanie na dane w procesach biznesowych. Postanowiono, że lista ta będzie funkcjonować pod nazwą Polski Model Danych Podstawowych PMDP i automatycznie zastąpi uprzednio wypracowaną Wspólną Kartę Produktową (CPC ang. Common Product Card). Tym samym, PMDP jest aktualnym punktem odniesienia, który będzie można modyfikować z chwilą pojawienia się nowych wymogów prawnych, wytycznych europejskich czy zmian wynikających z dobrych praktyk, zarówno tych lokalnych, jak i o zasięgu globalnym.
Nadrzędnym celem ustanowienia tego Modelu jest ustrukturyzowane procesu wdrożenia Katalogów oraz standardu GDSN (ang. Global Data Synchronisation Network - Globalna Sieć Synchronizacji Danych) na polskim rynku. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
65
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Logistyki i Magazynowania
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171439740

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.