PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2016 | nr 1 | 20--35
Tytuł artykułu

Rachunek przepływów pieniężnych metodą bezpośrednią

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rachunek przepływów pieniężnych ma informować o rodzaju wpływów i celu wydatków, jakie nastąpiły w okresie sprawozdawczym. Informacje takie zwiększają wartość poznawczą sprawozdania finansowego i pozwalają lepiej ocenić przychody i koszty działalności, a także aktywa i zobowiązania obrotowe. Zadanie to nie jest jednak obecnie w pełni realizowane, gdyż w razie sporządzania sprawozdania z przepływów pieniężnych głównej, tj. operacyjnej działalności jednostki tzw. metodą pośrednią (a ta na razie dominuje), informacji o operacyjnych wpływach i wydatkach brak. Ten istotny mankament może zostać usunięty w razie stosowania tzw. metody bezpośredniej. Warunkom stosowania tej metody poświęcone jest niniejsze opracowanie. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
20--35
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • E. Śnieżek, M. Wiatr, Przepływy pieniężne, Wolters Kluwer, Kraków 2014.
  • E. Śnieżek, Sprawozdawczość przepływów pieniężnych. Krytyczna ocena i propozycja modelu, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2008, s. 299-308.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171446576

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.