PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | nr 2 (119) | 7--13
Tytuł artykułu

Zadania edukacyjne ZUS w kontekście stanu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wyniki międzynarodowych badań porównawczych wskazują, że stan wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych jest w społeczeństwie polskim na wyjątkowo niskim poziomie. Potwierdzają to rezultaty badań satysfakcji klientów prowadzonych przez ZUS oraz badań własnych Autora przedstawione w poniższym tekście. Uzasadniają one potrzebę podejmowania szeroko zakrojonych działań edukacyjnych i informacyjnych skierowanych do różnych grup społecznych. Realizowanie przez Zakład zadań edukacyjnych i informacyjnych wynika z szeregu uregulowań prawnych. Zdaniem Autora nie powinno ono jednak ograniczać się do wypełniania prawnie określonych obowiązków, lecz być traktowane jako posłannictwo instytucji i jej pracowników. (abstrakt oryginalny)
Rocznik
Numer
Strony
7--13
Opis fizyczny
Twórcy
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Koszalinie
Bibliografia
  • K. Dziwota [w:] Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Komentarz, pod red. J. Wantoch-Rekowskiego, TNOiK, Toruń-Warszawa 2007, s. 43.
  • I. Marczak, Badanie satysfakcji klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - III etap, "Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i Praktyka" 2012, nr 3, s. 10.
  • I. Marczak, V etap badania satysfakcji klientów ZUS. Co sądzą klienci o jakości ich obsługi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych?, "Z życia ZUS" 2013, nr 4, s. 12.
  • I. Marczak, Badanie satysfakcji klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. III etap, "Z życia ZUS" 2012, nr 5, s. 11.
  • Ł.T. Sroka, Edukacja na temat ubezpieczeń społecznych w kontekście działalności naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Stan obecny i program działania, referat wygłoszony na konferencji naukowej pt. "Upowszechnianie wiedzy i edukacja w zakresie ubezpieczeń społecznych" w Krakowie w dniu 24 czerwca 2013 roku
  • W. Kopaliński, Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych, Warszawa 1994
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171447002

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.