PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1987 | nr 124 Studia i przyczynki młodych pracowników nauki | 7--17
Tytuł artykułu

Interwałowo probabilistyczny model dynamiki ekonomicznej z ograniczeniami

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W pracy tej kontynuuje się badania rozpoczęte we wcześniejszych pracach. Udowodnione w tych pracach twierdzenia umożliwiają nam badanie własności trajektorii technologicznych w interwałowo probabilistycznym modelu dynamiki ekonomicznej z ograniczeniami. W obecnej pracy zdefiniowano pojęcie trajektorii czasowej a następnie w oparciu o twierdzenie o jej istnieniu przedstawiono zagadnienie optymalności trajektorii technologicznej. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Matłoka M.: Interwałowe przekształcenia punktowo-zbiorowe. Zeszyty Naukowe AE w Poznaniu nr 97.
  • Matłoka M.: Interwałowo-deterministyczny model dynamiki ekonomicznej z ograniczeniami. Zeszyty Naukowe AE w Poznaniu nr 94, ss. 146-154.
  • Matłoka M.: Twierdzenie o istnieniu trajektorii technologicznej w interwałowo-deterministycznym modelu dynamiki ekonomicznej z ograniczeniami. Zeszyty Naukowe AE w Poznaniu (w druku).
  • Matłoka M.: Optymalne trajektorie technologiczne w interwałowo-deterministycznym modelu dynamiki ekonomicznej z ograniczeniami, Zeszyty Naukowe AE w Poznaniu (w druku).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171447262

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.