PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1985 | nr 111 Prace Instytutu Cybernetyki Ekonomicznej | 195--205
Tytuł artykułu

Prawo Bayesa i układy zupełne zdarzeń w rozmytych przestrzeniach probabilistycznych

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem zwartości pracy, aby Czytelnik nie musiał sięgać do niełatwo dostępnej literatury, przedstawiamy w pierwszych czterech rozdziałach podstawy teorii zbiorów rozmytych i rozmytego prawdopodobieństwa wg L.A. Zadeha i A. Kaufmanna oraz elementy teorii rozmytych miar i algebr wg S. Khalili. Dowodzimy, że rozmyte prawdopodobieństwo Zadeha jest rozmytą miarą w sensie Khalili. W rozdziale czwartym dowodzimy również twierdzenie Bayesa dla rozmytej przestrzeni probabilistycznej. (fragment tekstu)
Bibliografia
  • Kaufmann A.: Theory of Fuzzy Subsets. New York 1975.
  • Khalili S.: Fuzzy Measures and Mappings. J. Math. Anal. Appl. 68 (1979), 92-99.
  • Khalili S.: Independent Fuzzy Evants. J. Math. Anal. Appl. 67 (1979), 412-420.
  • Zadeh L.A.: Probability Measures of Fuzzy Events. J. Math. Anal. Appl. 23 (1968), 421-427.
  • Zadeh L.A.: Fuzzy Sets. Inform. Contr. 8 (1965), 338-354.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171447554

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.