PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2015 | nr 3(16) | 30--32
Tytuł artykułu

Bioodpady w kontekście nowoczesnej gospodarki odpadami

Autorzy
Warianty tytułu
Bio-Waste in the Context Of Modern Waste Management
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Nowoczesna gospodarka odpadami powinna się zacząć od szczegółowej analizy problemu, z której powinien się wyłonić model, jaki należy wdrażać w regionie. Nie przez przypadek też mowa jest właśnie o regionie a nie gminie, ponieważ tylko na poziomie regionu można dobrze opracować efektywny ekonomicznie i ekologicznie model gospodarki odpadowej. Wynika to z tego, że dopiero na poziomie regionu pojawiają się instalacje do przetwarzania i zagospodarowania odpadów, których możliwości techniczne powinny być uwzględniane w planowaniu. (abstrakt oryginalny)
EN
Modern waste management should start from a detailed analysis of the problem, from which a model to be implemented in a particular region should emerge. The region and not the municipality is the mentioned on purpose, because only at the regional level an economically and ecologically efficient waste management model can be well developed. This is due to the fact that only at the regional level there are installations for processing and waste management, whose technical capabilities should be included in the planning. (original abstract)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
30--32
Opis fizyczny
Twórcy
  • Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o.
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171448308

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.