PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1985 | nr 132 Papers on Numerical Methods and Their Applications | 66--70
Tytuł artykułu

On Fuzzy Probability Spaces

Warianty tytułu
O rozmytych przestrzeniach probabilistycznych
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Dowodzi się, że rozmyta miara Zadeha jest F-miarą. Następnie formułuje się regułę Bayes'a dla rozmytych przestrzeni probabilistycznych i podaje się własności rodziny wzajemnie wykluczających się zdarzeń rozmytych. (abstrakt oryginalny)
EN
In this paper the definitions of the basic notions and operations of the Fuzzy Sets Theory are collected. It is proved that Zadeh's fuzzy measure is an F-measure. Then the Bayes' Rule for fuzzy probability spaces is presented. Also, the property of exhaustive collections of mutually exclusive fuzzy events are investigated. (fragment of text)
Twórcy
  • Academy of Agriculture in Poznań, Poland
  • Academy of Economics in Poznań
Bibliografia
  • Kaufmann, A., Theory of Fuzzy Subsets, New York 1975.
  • Khalili, S., Independent Fuzzy Events, J. Math. Anal. Appl. 67 (1979), 412-420.
  • Khalili, S., Fuzzy Measures and Mappings, J. Math. Anal. 68 (1979),92-99.
  • Klement, E.P., Fuzzy - Algebras and Fuzzy Measurable Functions, Fuzzy Sets and Systems 4 (1980) 83-93.
  • Zadeh, L.A., Probability Measures of Fuzzy Events, J. Math. Anal. Appl. 23 (1968), 421-427.
  • Zadeh, L.A., Fuzzy Sets, Inform. Contr. 8 (1965), 338-353.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171448852

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.