PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1985 | nr 132 Papers on Numerical Methods and Their Applications | 71--75
Tytuł artykułu

On an Interval Method for Nonlinear Systems

Autorzy
Warianty tytułu
O pewnej metodzie interwałowej dla układów nieliniowych
Języki publikacji
EN
Abstrakty
W pracy skonstruowano algorytm interwałowy dla rozwiązywania układów równań nieliniowych. Podano warunki jego zbieżności oraz wykorzystano go do konstrukcji bezpiecznych obszarów startowych dla pewnej klasy iteracyjnych metod punktowych. (abstrakt oryginalny)
EN
In this paper an interval algorithm of Krawczyk-Moore type for the solution of a system of nonlinear equations is given. It is shown that under more general conditions than imposed by Moore, the considered algorithm converges to a solution. A simple numerical example is given. (original abstract)
Twórcy
  • Technical University, Poznań
Bibliografia
  • H. Kołacz, On some interval methods for solution of nonlinear systems, to appear.
  • R. Krawczyk, Newton-Algorithmen zur Bestimmung von Nullstellen mit Fehlerschranken. Computing 4, 1969, pp. 187-201.
  • R.E. Moore, Interval Analysis, Prentice-Hall. NJ 1966.
  • R.E. Moore, A test for existance of solution to nonlinear systems. SIAM J. Numer. Anal., 19 1977, pp. 611-615.
  • R.E. Moore, A computational test for convergence of iterative methods for nonlinear systems, SIAM J. Numer. Anal., 15 1 978, pp. 1194-1196.
  • R.E. Moore, Methods and Applications of Interval Analysis. SIAM Studies 2, Philadelphia, 1980.
  • L. Qi, A generalization of the Krawczyk-Moore algorithm. In: Interval Mathematics - Proceedings of 1980. pp. 481-488. New York, Academic Press 1980.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171448854

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.