PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2010 | nr 15 | 81--103
Tytuł artykułu

Changes in Levels of Socio-economic Development of Polish Voivodeships after Poland's Accession to the European Union

Warianty tytułu
Zmiany w poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego polskich województw po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej
Języki publikacji
EN
Abstrakty
W artykule sprawdzono, które województwa najbardziej a które najmniej skorzystały na wejściu Polski do Unii Europejskiej. Staraliśmy się ustalić, czy poziom rozwoju mierzony 14 wskaźnikami wyrównuje się czy też dysproporcje rosną. Porównując dane z 2003 i 2007 roku w odniesieniu do 14 wskaźników poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego województw stwierdziliśmy, że nie widać terytorialnego zróżnicowania województw, które dokonały największej i najmniejszej poprawy w zakresie wszystkim mierników. Wykorzystując mierniki odległości od wzorca, odchylenia standardowego od wzorca oraz rozproszenia od wzorca możemy stwierdzić, że największy postęp dokonał się w województwach południowo-zachodniej Polski, a w szczególności w województwie dolnośląskim. Znaczna poprawa nastąpiła też jednak w województwach położonych na wschodzie kraju. Poza tym poziom rozwoju poszczególnych województw wyrównuje się.(abstrakt oryginalny)
EN
This paper aims at identifying voivodeships which benefited most and least from Poland's accession to the European Union. We try to find out whether the development level measured by 14 indicators tends to converge or to differentiate. Comparisons are based on 2003 and 2007 data.(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
81--103
Opis fizyczny
Twórcy
  • Wrocław School of Banking
  • Wrocław School of Banking
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171458547

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.