PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | 6 | nr 999 Informatyka ekonomiczna : wybrane zagadnienia | 88--101
Tytuł artykułu

O pewnej metodyce wdrażania firmowej aplikacji "Personel"

Warianty tytułu
About an Implementation Methodics of the Firm Application Personel
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Rozważania nad uogólnioną metodyką wdrożeniową opracowaną i z powodzeniem stosowaną w wielu obiektach rynkowych przez jednego z krajowych producentów oprogramowania wspomagającego zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa zakończymy kilkoma uwagami podsumowującymi. Przede wszystkim każde przedsięwzięcie wdrożeniowe jest bardzo trudne, za każdym razem należy zastosować oryginalne rozwiązania, a realizacja wszystkich zadań jest czasochłonna. Wymaga to od obu kontrahentów wysokiego poziomu przygotowania, zarówno merytorycznego, jak i organizacyjnego. Ponadto doświadczenie uczy, że każde wdrożenie ma tzw. czynniki krytyczne, które w znacznym stopniu utrudniają i dezorganizują poszczególne działania. Na przykład w procesie wdrożenia aplikacji "Personel", częstym zjawiskiem jest brak dyscypliny pracy użytkowników, co z kolei ma przełożenie na przesunięcia czasowe. Mogą pojawić się również trudności we wzajemnych relacjach poszczególnych członków zespołów. Wszystkie te zagadnienia zostaną szerzej omówione w kolejnym opracowaniu. Zaprezentowany model wdrożeniowy należy uznać za poprawny merytorycznie i skuteczny, jednak niewątpliwie wymaga on stałego doskonalenia, nastawionego na optymalizację budżetów kosztowego i czasowego projektów. Należy również pamiętać, "że to co będzie się działo po projekcie jest ważniejsze niż to, co dzieje się w trakcie jego trwania". (fragment tekstu)
EN
In first parts of this article one talk overed generally characterization of Systems management of human recourses and meaning correctly constructed of schema of implementation. Then in following fragment of elaboration proposed general model of implementation, after this characterize each phases and stages together with their display of aim and course. (original abstract)
Bibliografia
  • Bojarski R., Rozwój krajowych wdrożeń systemów klasy MRPII/ERP, [w:] Efektywność zastosowań systemów informatycznych, WNT, Warszawa-Szczyrk 2001.
  • Byzia Т., Walka postu z karnawałem, "Computerworld" 2002, nr 40.
  • Dokumentacja wdrożeniowa firmy TETA SA, 2002.
  • Informatyka ekonomiczna, red. E. Niedzielska, AE, Wrocław 2002.
  • Sołtysik-Piorunkiewicz A., Analiza metodyki wdrożenia informatycznych systemów zarządzania klasy MRP/ERP, [w:] Efektywność zastosowań systemów informatycznych, WNT, Warszawa-Szczyrk 2001.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171464215

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.