PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2012 | nr 9 | 102--104
Tytuł artykułu

Recenzja książki Aleksandry Nowakowskiej, Regionalny wymiar procesów innowacji, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2011, s. 241

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Recenzowana praca jest monografią podejmującą problematykę terytorialnych, przestrzennych lub inaczej geograficznych aspektów procesów innowacji. Książka o takiej tematyce była w polskim piśmiennictwie bardzo potrzebna i między innymi dlatego zasługuje na uwagę, a także wysoką ocenę. Opracowanie posiada kilka silnych stron, które wymagają wyartykułowania. Silną stroną ocenianej rozprawy jest koncentracja uwagi na zagadnieniach, które wpisują się do grupy najważniejszych wyzwań rozwoju gospodarczego we współczesnym świecie i tym samym stanowią atrakcyjny przedmiot badań naukowych. Z jednej strony rola zachowań innowacyjnych w gospodarce opartej na wiedzy jest absolutnie pierwszorzędna, a z drugiej zyskuje na znaczeniu wymiar terytorialny prowadzenia działalności gospodarczej. Z zasygnalizowanych powodów wybór przez Autorkę takiego pola dociekań naukowych należy ocenić jako uzasadniony i trafny, a sama problematyka jest atrakcyjna i aktualna.(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
102--104
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171483534

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.