PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2015 | nr 6 | 151--156
Tytuł artykułu

Recenzja książki: Janusz Beksiak, O załamaniu i poprawie. Teksty publicystyczne, Wydawnictwo Naukowe Scholar, Warszawa 2015, s. 407.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Lekturę omawianej książki warto polecić nie tylko współczesnym reformatorom. Warto polecić ją wszystkim, których interesuje działalność gospodarcza i jej skutki dla obywateli. Każdy z czytelników z pewnością znajdzie dla siebie to, co go najbardziej interesuje. Książka dostarcza bowiem solidnej porcji wiedzy nie tylko na temat gospodarki, ale i demokracji. W artykule Zdaniem Janusza Beksiaka Profesor pisze: "Demokracja ma wiele zalet, ale też sporo wad. Jedną z wad jest to, że powszechne wybory są z reguły czasem intensywnego szerzenia ciemnoty. Szczególnie w sprawach gospodarczych"12. A ponieważ mamy za sobą wiele kampanii politycznych, odbywających się w krótkich odstępach czasu, nasze zapotrzebowanie na rzetelną wiedzę znacznie wzrosło. Omawiana książka jest więc także odpowiedzią i na to wyzwanie. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
151--156
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
  • Grzelońska U., [2015] Czy i dlaczego warto czytać publicystykę Janusza Beksiaka? "Gazeta SGH", nr 9(15) 2015.
  • Grzelońska U., [2015] Wprowadzenie, w: J. Beksiak, O załamaniu i poprawie. Teksty publicystyczne, redaktor naukowy i wybór tekstów, Honorata Sosnowska, Naukowe Scholar, Warszawa 2015.
  • ---
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171483782

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.