PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2015 | nr 6 | 157--160
Tytuł artykułu

Recenzja książki: John Bellamy Foster, Robert W. McChesney, Kryzys bez końca. Jak kapitał monopolistyczno-finansowy wywołuje stagnację i wstrząsy od Stanów Zjednoczonych po Chiny, Instytut Wydawniczy Książka i Prasa, Warszawa 2014, s. 382.

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
... światowy kryzys gospodarczy, zapoczątkowany w 2007 roku wywołuje wiele skojarzeń z kryzysem liberalnych gospodarek z lat 30. XX w. i stymuluje dyskusje na ten temat w środowiskach ekonomistów i ekspertów z zakresu praktyki gospodarczej i społecznej. W takich warunkach powstała recenzowana książka, wpisująca się również w nurt polskiej dyskusji na temat rozwoju gospodarki po 1989 roku. Zatem chwalebne jest, że dysponujemy już jej przetłumaczoną wersją. Szczególnie optymistyczne jest to, że przekłada ją na język polski przedstawiciel młodej generacji polskich ekonomistów, której nie można posądzać o doktrynalne uprzedzenia do gospodarki rynkowej. Należy podkreślić niezwykłą pracochłonność i trudność zarazem w zakresie tłumaczenia na język polski recenzowanej książki. Jak już mówiliśmy, praca jest wieloaspektowa, przedstawia analizę i poglądy wielu autorów, używających różnej terminologii, agregacji problematyki i prezentujących różne poglądy i opinie. Pozwolę sobie wyrazić pogląd, że właściwe tłumaczenie (dobór terminów i stylu), sprawił, że książka jest spójna. Warto podkreślić duże walory edukacyjne książki, kształtujące poglądy na zachodzące współcześnie zjawiska społeczno-gospodarcze i społeczne. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
157--160
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171483784

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.