PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2015 | nr 2 | 195--203
Tytuł artykułu

Recenzja książki: Maciej Bałtowski, Piotr Kozarzewski, Zmiana własnościowa polskiej gospodarki 1989-2013, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2014, s. 429.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Odnosząc się do całej omawianej w niniejszej recenzji publikacji należy stwierdzić, że jest to naszym zdaniem bardzo cenna, niezwykle bogato udokumentowana i pełna wartościowych refleksji książka. Będąc świadoma ogromu włożonej w nią pracy oraz wykorzystanego bardzo obszernego materiału publikacyjnego i statystycznego uważam, że należy usprawiedliwić nadmierną objętość jej niektórych fragmentów, utrudniających nieco lekturę. Za to uzyskuje się pełny wgląd w istotę jednego z najważniejszych elementów naszej transformacji - zmiany własnościowej. Książkę tę można polecić nie tylko wszystkim studentom i wykładowcom przedmiotów ekonomicznych i społecznych oraz tym wszystkim, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę na temat polskiej transformacji systemowej, w tym praktykom gospodarczym chcącym poszerzyć swoje horyzonty myślowe, a przede wszystkim politykom. Zaś dla profesjonalistów zajmujących się naukową analizą tych zagadnień, stanowi ona bogate źródło wiedzy i refleksji oraz podstawę do dyskusji o wydarzeniach z ostatniego ćwierćwiecza. Namawiam więc wszystkich do tej pożytecznej lektury. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
195--203
Opis fizyczny
Twórcy
  • Polska Akademia Nauk
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171484022

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.