PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2015 | nr 2 | 204--206
Tytuł artykułu

Recenzja książki: Kryzys a polityka stabilizacyjna w Unii Europejskiej, redakcja naukowa Piotr Albiński (współautorzy: Piotr Albiński, Marek Chrzanowski, Krzysztof Marczewski, Zbigniew Polański, Katarzyna Waćko-Jasińska), Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2014, s. 276.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Podsumowując, recenzowana książka stanowi świetną "anatomię" kryzysu ostatnich lat w Unii Europejskiej, opartą na licznych materiałach źródłowych i danych statystycznych. Bogaty jest, zawarty w niej, materiał informacyjny. Cenne są, obfite zazwyczaj, własne oceny i komentarze autorów. Za główną zaletę ogólną pracy uważam próbę uchwycenia wzajemnych zależności między różnymi sferami gospodarki i polityki gospodarczej. Jest to niezwykle trudne zawsze, a szczególnie w przypadku UE, gdzie istotną rolę odgrywają decyzje państw, jak i unijnych instytucji. Potrzebna jest duża wiedza i zrozumienie mechanizmów gospodarczych, by pokazać skuteczność polityki stabilizacyjnej (lub jej brak) państw i instytucji UE. Autorom się to udało. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
204--206
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171484024

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.