PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2016 | Public risk management. T. 2, Wybrane zagadnienia | 179--185
Tytuł artykułu

Wybrane zagadnienia zarządzania ryzykiem w jednostkach samorządu terytorialnego w województwie śląskim

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem artykułu jest przedstawienie teoretycznych aspektów systemu zarządzania ryzykiem oraz praktycznego wykorzystania tego systemu w jednostkach samorządu terytorialnego. W pracy zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych w jednostkach samorządu terytorialnego w województwie śląskim w miesiącach wrzesień i październik 2015 r. Proponowany zakres merytoryczny opracowania można uznać za nowatorski, gdyż dotychczas na rynku wydawniczym nie ukazał się artykuł w całości poświęcony problematyce zarządzania ryzykiem w jednostkach samorządu terytorialnego województwa śląskiego. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Politechnika Częstochowska
Bibliografia
  • Dębicka O., Winiarski J. (red.) (2010): Ryzyko - teoria i praktyka. InfoGlobMar, Gdańsk.
  • Galiński P. Problematyka zarządzania ryzykiem w jednostkach samorządu terytorialnego z perspektywy międzynarodowej, http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/problematyka-zarzadzania-ryzykiem-w-jednostkach-samorzadu-terytorialnego-z-perspektywy-miedzynarodowej (dostęp: 25.10.2015).
  • Mazurek A.: Czym jest kontrola zarządcza - co musimy a czego nie musimy wdrożyć? www.bip.umkrosno.pl (dostęp: 3.05.2015).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171485130

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.