PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2018 | nr 4 | 4--11
Tytuł artykułu

Struktura majątkowa projektowanej prostej spółki akcyjnej

Autorzy
Warianty tytułu
Equity Structure of the Proposed Simplified Joint-Stock Company
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedmiotem artykułu jest analiza datowanego na 15.11.2017 r. projektu przepisów regulujących prostą spółkę akcyjną. Ze względu na obszerność problematyki, zawarta w niniejszym artykule analiza została ograniczona jedynie do kwestii struktury majątkowej spółki, przy czym nawet w tym zakresie nie jest ona wyczerpująca i porusza tylko wybrane, najważniejsze kwestie. (abstrakt oryginalny)
EN
The subject-matter of the article is selected issues concerning capital structure of the proposed new simplified joint-stock company. The articles discusses such topics as the requirements pertaining to in-kind contributions, the structure of a company's equity, including replacement of share capital with a new capital created by compulsory retention of profit, solvency tests, as well as company liquidation whereby one of the shareholders takes over the company's assets and has to make settlements with the company creditors and other shareholders. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
4--11
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
  • Druga dyrektywa Rady z 13.12.1976 r. w sprawie koordynacji gwarancji, jakie są wymagane w Państwach Członkowskich od spółek w rozumieniu art. 58 akapit drugi Traktatu, w celu uzyskania ich równoważności, dla ochrony interesów zarówno wspólników, jak i osób trzecich w zakresie tworzenia spółki akcyjnej, jak również utrzymania i zmian jej kapitału (77/91/EWG) (Dz.Urz. WE L 26 z 1977 r.,s. 1).
  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1132 z 14.06.2017 r. w sprawie niektórych aspektów prawa spółek (Dz.Urz. UE L 169, s. 46).
  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/30/UE z 25.10.2012 r. w sprawie koordynacji gwarancji, jakie są wymagane w państwach członkowskich od spółek w rozumieniu art. 54 akapit drugi Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w celu uzyskania ich równoważności, dla ochrony interesów zarówno wspólników, jak i osób trzecich w zakresie tworzenia spółki akcyjnej, jak również utrzymania i zmian jej kapitału (Dz.Urz. UE L 315, s. 74).
  • Rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z 27.06.1934 r. - Kodeks handlowy (Dz.U. poz. 502).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171511815

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.