PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2018 | nr 1 | 20--27
Tytuł artykułu

Wymienił stryjek siekierkę na kijek, czyli o nowelizacji art. 98a ustawy o gospodarce nieruchomościami

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Według założeń, przeprowadzona w 2017r. nowelizacja artykułu 98a ustawy o gospodarce nieruchomościami, w tym w szczególności dodanie punktu 1b, miała na celu uproszczenie procedury wyceny oraz dodatkowo zakończenie problemu, z którym środowisko rzeczoznawców majątkowych borykało się od lat. Istniejące do niedawna przepisy pozostawiały -zdaniem części środowiska - pole do interpretacji i przyczyniały się do sporów, których rozstrzygnięcie często odbywało się na poziomie postępowania sądowego. Zmiany wprowadzone do wspomnianego przepisu usankcjonowały pogląd części rzeczoznawców, a więc mogłoby się wydawać, że problemu już nie ma. Tylko czy na pewno? Likwidując istniejący spór, przy okazji zmiany przepisów wprowadzono jednocześnie inny problematyczny zapis, który dziś niejednemu "spędza sen z powiek". Mowa tu o szacowaniu wartości gruntu jako sumy wartości działek możliwych do samodzielnego zagospodarowania. Przyjrzyjmy się sprawie. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
20--27
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • https://www.ksiegarnia.beck.pl/16600-ustawa-o-gospodarce-nieruchomosciami-komentarz-jacek-jaworski [dostęp 26.02.2018 r.]
  • http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12286750/katalog/12360152
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171512966

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.