PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2017 | nr 2 | 147--172
Tytuł artykułu

Obywatel spotyka państwo - dyskusja redakcyjna

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
książka Karoliny Sztandar-Sztanderskiej
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Książka porusza zagadnienia dotyczące polityki rynku pracy, pokazuje istotne mechanizmy jej badania, programowania i wdrażania, a jej przedmiotem jest zwłaszcza analiza sytuacji pracowników urzędów pracy i samych bezrobotnych. Książka jest wielowymiarowa. Dla mnie szczególne zn aczenie ma pierwsza część, w której autorka przedstawia swoje spojrzenie na is tniejące w środowisku naszej nauki tendencje w zakresie sposobów badania zjawisk w polityce rynku pracy. Dostrzega nieproporcjonalny nacisk na analizę aktów prawnych, o"cjalnych dokumentów, na odgórnie wyznaczane cele, często nierealistyczne. Wskazuje na de"cyt perspek- tywy badawczej, w której obecny jest urzędnik będący "twarzą państwa", od któreg o pracy zależy jakość usługi publicznej, de"cyt perspektywy "końcowego odbiorcy", czyli obywatela (jakość usług dla obywatela). (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
147--172
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
  • Sztandar-Sztanderska Karolina, Obywatel spotyka państwo. O urzędach pracy jako biurokracji pierwszego kontaktu, Wydawnictwo Naukowe Scholar, Warszawa 2016.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171525729

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.