PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2018 | nr 360 | 26
Tytuł artykułu

Koniunktura w przemyśle : wrzesień 2018

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
We wrześniu wartość ogólnego wskaźnika koniunktury IRG SGH (IRGIND) zwiększyła się w porównaniu z październikiem o 2,6 pkt. Obecnie wynosi 1,6 pkt i jest zbliżona do wartości z lipca br., a zarazem niższa od wartości sprzed roku o 1,8 pkt. Dla sektora prywatnego wartość wskaźnika koniunktury zwiększyła się w ciągu miesiąca o 2,1 pkt i wynosi 0,5 pkt. Jest niższa niż przed rokiem o 1,5 pkt. Dla sektora publicznego wartość wskaźnika w skali miesiąca wzrosła o 6,7 pkt do poziomu 11,6 pkt. Jest niższa od wartości sprzed roku o 4,4 pkt.(fragment tekstu)
EN
The volatility of industrial confidence persists. In September, 2018 business situation in the manufacturing industry improved. The industrial confidence indicator increased by 2.6 pts to 1.6 pts, and is now 1.8 pts down from the respective last year figure. The majority of the balances monthly rose, however, the changes were lower in value than the growths recorded in August. On the annual basis it was only the balance of export orders to grow. Though firms' expectations are moderately optimistic business situation in the manufacturing industry is predicted to slow down due to negative cyclical and seasonal factors which are about to coincide over the coming months.(original abstract)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171528880

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.