PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 1118, t. 1 Agrobiznes 2006 : konkurencja w agrobiznesie - jej uwarunkowania i następstwa. T. 1 | 268--273
Tytuł artykułu

Uwarunkowania konsumpcji artykułów spożywczych na przykładzie wyrobów mleczarskich i mięsnych - studium przypadku

Warianty tytułu
Conditioning Consumption of Groceries on the Example of the Dairy and Meat Products - the Study of Case
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Konkurencyjność produktów oferowanych na rynku przez przedsiębiorstwa zależy w dużym stopniu od tego, jak postrzegają je nabywcy. Czy kadra zarządzająca w podmiotach gospodarczych reprezentujących branżę spożywczą zna uwarunkowania konsumpcji tej grupy produktów? Czy istnieje potrzeba lepszego zrozumienia nabywców? Co może przyczynić się do tego, że polscy producenci będą równie konkurencyjni jak przedsiębiorstwa zagraniczne, które tak szybko opanowują nasz rodzimy rynek? Czy rola konsumentów w kreowaniu pozycji oferty przedsiębiorstwa jest właściwie doceniana przez naszych producentów? Na te i wiele jeszcze innych pytań musi odpowiedzieć kadra zarządzająca. Niniejszy artykuł jest próbą wskazania na rolę ostatecznych odbiorców reprezentujących stronę popytową uczestników rynku w tworzeniu konkurencyjności produktów oferowanych przez przedsiębiorstwa. (fragment tekstu)
EN
The conditioning of consumption of dairy and meat products are discussed in the article. An essential role of price and quality in the shopping decisions of customers is shown. In the light of the conducted questionnaire investigations it is stated that consumers attach the smallest weight on the market to the advertisement of products. (original abstract)
Twórcy
  • Uniwersytet Zielonogórski
Bibliografia
  • Brilman J., Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania, PWE, Warszawa 2002.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171555235

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.