PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2018 | nr 48 | 30--42
Tytuł artykułu

Wpływ coachingu na potrzeby klienta

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedmiotem pracy jest analiza wpływu coachingu na proces identyfikacji potrzeb w procesie decyzji zakupowych u nabywców. Często wybierając się na zakupy klient nie zdaje sobie sprawy z faktu przygotowanych przez kadrę zarządzającą mechanizmów. Artykuł został przygotowany na podstawie analizy trzech czynników wpływających na decyzje zakupowe klientów: wyboru sklepu, czynników wpływających na decyzje zakupowe, listy zakupów. Wygodne parkingi, dogodne dojazdy kuszą zarówno osoby młode jak i starsze. Każdy klient ceni sobie komfort i wygodę. Dodając do tego niską cenę i przyjemną obsługę sukces okaże się tylko kwestią czasu. W wyborze sklepu klienci kierują się dostępnością towarów, oznaczeniem towarów promocyjnych a także ciszą i spokojem. W dzisiejszych czasach dostępność różnych towarów jest elementem wyznaczającym pozycję na rynku. Coraz więcej osób sięga po produkty ekologiczne, bez glutenu, bez cukru, organiczne czy produkty z tak zwanych kuchni świata. Jasne, proste i czytelne oznaczenia sprawiają, iż klient z chęcią wróci na zakupy do takiego sklepu. Kolejny badany czynnik to lista zakupów. Narzędzie to bez wątpienia ułatwi każdemu klientowi proces zakupów. Z przeprowadzonego badania wynika iż ¾ badanych respondentów korzysta z wcześniej przygotowanych list. Pozwala to na wykonanie zakupów szybciej oraz zaoszczędzeniu pieniędzy, pod warunkiem iż robiąc zakupy klient będzie się trzymał listy sztywno, bez żadnych ustępstw. (abstrakt oryginalny)
Rocznik
Numer
Strony
30--42
Opis fizyczny
Twórcy
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
Bibliografia
  • 1) Bennewicz M., Coaching i mentoring w praktyce, Książki G+J, Warszawa 2011, s. 29.
  • 2) Drucker P.F., Praktyka zarządzania, Nowoczesność, Warszawa 1992, s. 365.
  • 3) Passmore J., Coaching doskonały. Przewodnik profesjonalny, Wydawnictwo Muza, Warszawa 2012, s. 140-142. Tamże: s. 42-45.
  • 4) Bukowska U., Kopeć J., Łukasiewicz G., Piechnik-Kurdziel A., Szałkowski A., Rozwój pracowników. Przesłanki, cele, instrumenty, [red] Szałkowski A., Wydawnictwo Uczelnianie Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Warszawa 2002,s. 59.
  • 5) Wilczyńska M., Nowak M., Kućka J., Sawicka J., Sztajerwald K., Moc coachingu, Wydawnictwo Helion, Gliwice 2013, s. 51. Tamże: s. 62.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171556359

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.