PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2019 | nr 2 | 46--48
Tytuł artykułu

Usługi logistyczne na poczcie - doświadczenia skandynawskie

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Patrząc na możliwości, jakie stwarzają poczty skandynawskie swoim klientom (w artykule nie przedstawiono Islandii ze względu na brak produktów logistycznych w ofercie), można dojść do wniosku, że możliwości te niczym nie odbiegają od tych, które oferują operatorzy logistyczni, czy ci zaliczani do grona TSL. Różnicą jest skala działania i to, że usługi logistyczne są - mimo wszystko - dodatkowym biznesem dla poczt. Podstawową działalnością pocztową pozostaje jednak zapewnienie obrotu korespondencji. Można spodziewać się dalszego rozwoju usług logistycznych świadczonych przez tradycyjne poczty, gdyż zapewniają one rekompensatę finansową z tytułu traconych przychodów z usług, które zanikają. Jednocześnie poczty świadcząc usługi logistyczne mają możliwość wykorzystywania zasobów technicznych i ludzkich, uwalnianych z tytułu mniejszego obrotu listowego. Poczty w ten sposób stają się mniej "pocztowe" i jeszcze bardziej upodabniają się do operatorów logistycznych.
Warto zwrócić także uwagę, że przedstawione poczty skandynawskie są jednymi z najbardziej innowacyjnych, a zarazem ekologicznych, w swojej branży. To nie tylko elektryczne skutery oraz drony testowane przez fińską Posti, ale także, jak w przypadku Posten Norge: nowoczesne technologie magazynowe, samobieżne maszyny pakujące oraz projekt autonomicznego zestawu drogowego (autonomiczny ciągnik siodłowy z naczepą) Tesla Semi2 o zasięgu 800 km. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
46--48
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171556435

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.