PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2018 | nr 2 (24) | 63--64
Tytuł artykułu

O książce: Agnieszka Sopińska, Patryk Dziurski, Otwarte innowacje. Perspektywa współpracy i zarządzania wiedzą, Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2018

Warianty tytułu
Open innovations. The prospect of cooperation and knowledge management
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ostatnia dekada to przełom w pojmowaniu działalności innowacyjnej. Kluczowe dawniej słowa charakteryzujące pożądane atrybuty procesu zarządzania innowacyjnością: ochrona wartości intelektualnej, konkurowanie innowacyjnością, wyłączność, zastąpiły takie hasła, jak: współdziałanie, dzielenie się wiedzą, sieciowość. Przyspieszenie procesów upowszechniania się wiedzy w dobie globalizacji i cyfryzacji, a w rezultacie skracanie się cyklu życia technologii i produktów oraz wzrost kosztów innowacji pokazało ograniczoną efektywność tradycyjnych modeli kreowania, kiedy to innowacje powstawały w dobrze chronionych komórkach badawczo rozwojowych przedsiębiorstw. Atrakcyjną alternatywą tradycyjnych modeli tworzenia innowacji okazał się model otwartych innowacji, w którym źródłem innowacji jest współpraca przedsiębiorstw z różnymi partnerami ze świata nauki i biznesu w celu wspólnego kreowania, rozwijania i komercjalizacji innowacji(fragment tekstu)
Twórcy
  • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171559447

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.