PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2019 | nr 4 | 89--95
Tytuł artykułu

Odstępstwo od zezwolenia na usunięcie drzew gatunków chronionych - glosa krytyczna do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z 16 marca 2017 r. (II SA/Sz 135/17)

Warianty tytułu
Derogation from the Permit to Fell Protected Species of Trees - Critical Commentary on the Ruling of the Voivodship Administrative Court in Szczecin of 16 March 2017 (II SA/Sz 135/17)
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W analizowanym przypadku przedmiotem prowadzonych rozważań była konieczność uzyskania odstępstw od zakazów obowiązujących w stosunku do gatunków chronionych w przypadku uzyskiwania zezwolenia na podstawie art. 56 ust. 1 ustawy o transporcie kolejowym. W glosowanym orzeczeniu sąd uznał, że taka konieczność nie występuje, natomiast autor glosy wykazuje, że przywołany przepis nie stanowi lex specjalis w stosunku do art. 51 ust. 2 i art. 52 ust. 2 ustawy o ochronie przyrody określających, w jakich przypadkach wymagane jest uzyskanie na odstępstwa od zakazów obowiązujących w stosunku do gatunków chronionych. (abstrakt oryginalny)
EN
In the case under review, the considerations focused on the need to obtain derogations from the prohibitions in force with respect to protected species in the case of obtaining a permit pursuant to Article 56, para. 1 of the Railway Transport Act. In the ruling, the court held that there is no such need, whereas the author of the commentary demonstrates that the said provision does not constitute a lex specialis with respect to Article 51, para. 2 and Article 52, para. 2 of the Nature Conservation Act, specifying in which cases derogations need to be obtained from prohibitions that are applicable to protected species. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
89--95
Opis fizyczny
Twórcy
  • Radca prawny
Bibliografia
  • Gruszecki K., Ustawa o ochronie przyrody, Komentarz, LEX/el. 2016.
  • Gruszecki K., Prawo ochrony środowiska. Komentarz, LEX/el. 2015.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171561405

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.