PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2019 | nr 2 (28) | 45--46
Tytuł artykułu

O książce: Aleksandra Sus, Logika dopasowania okazji strategicznych opcji realnych, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, seria: "Monografie i Opracowania" nr 290, Wrocław 2019.

Warianty tytułu
About the book: Aleksandra Sus, Match logic strategic real options, University of Economics Publishing House, Wrocław, series: "Monographs and Studies", No. 290, Wrocław 2019.
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wśród wielu szkół zarządzania strategicznego szczególnym zainteresowaniem polskich badaczy cieszą się szkoła ewolucyjna i szkoła zasobowa. Powstały one jako odpowiedź na rygory szkoły planistycznej i pozycyjnej, które opierają się na założeniu, że nawet w warunkach dużej niepewności można, a nawet trzeba budować długookresowe plany i stopniowo dopasowywać je do zmieniających się okoliczności. Przedstawiciele szkoły ewolucyjnej uważają, że każdy, nawet najlepszy plan strategiczny, jest przeszkodą w rozwoju przedsiębiorstwa, gdyż opóźnia jego reakcję na nieprzewidywane zmiany i powoduje duże straty w przypadku konieczności zasadniczych zmian strategii. Szkoła ewolucyjna proponuje zastąpienie strategii budowanej w oparciu o przewidywanie przyszłości brakiem strategii, a właściwie taktyką polegającą na "polowaniu na okazje". Taktyka ta jest oparta na "czujności strategicznej" menedżerów, badaniu otoczenia i wyławianiu informacji o szansach i zagrożeniach, które można wykorzystać w procesie rozwoju organizacji. Z kolei szkoła zasobowa kładzie nacisk na zarządzanie zasobami, w szczególności niematerialnymi, które pozwalają przedsiębiorstwu odnaleźć się w zmiennym otoczeniu i elastycznie przystosowywać się to zmian(fragment tekstu)
Słowa kluczowe
PL
EN
Review  
Twórcy
  • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171566030

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.