PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2019 | t 20, nr 3 (78) | 299--301
Tytuł artykułu

Maria Łoszewska-Ołowska Zakaz publikacji w prasie danych osobowych i wizerunku osób publicznych podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwo

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Monografia zatytułowana Zakaz publikacji w prasie danych osobowych i wizerunku osób publicznych podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwo, autorstwa dr hab. Marii Łoszewskiej- Ołowskiej, mieści się w nurcie badawczym nauk o komunikacji społecznej i mediach. Pomimo istnienia wielu prac z tego zakresu, wiele z kwestii upowszechniania i publikowania wizerunków osób publicznych nie jest jeszcze w pełni zbadanych bądź dostatecznie wyjaśnionych z powodu stale zmieniających się uwarunkowań statusu tych osób i ich prawnej ochrony. Dotyczy to różnorodnych, nie tylko społecznych czy politycznych, a przede wszystkim normatywnych uwarunkowań, w ramach systemu państwa i systemu prawnego UE. Fundamentalnym zagadnieniem, wciąż niezbadanym, pozostaje medialne kreowanie wizerunku osób pełniących funkcje publiczne w kontekście mediatyzacji procesu karnego. Przedmiotowa monografia wpisuje się w tę lukę badawczą. Tytuł książki dr hab. Marii Łoszewskiej-Ołowskiej, zgodny z treścią opracowania, powinien skłaniać do refleksji i sprowokować do lektury każdego celebrytę, który niechętnie poddaje się jakimkolwiek zakazom. Jest to lektura szczególnie polecana ze względu na zawartość empiryczną (niezwykle bogata baza orzeczeń). W istocie monografia jest poświęcona sferze prawnych gwarancji wolności jednostki w odniesieniu do ochrony wizerunku i danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem osób znanych bądź o wysokim statusie. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Strony
299--301
Opis fizyczny
Twórcy
autor
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171566430

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.