PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2019 | nr 10 | 46--50
Tytuł artykułu

Festiwal manipulacji : dlaczego dzisiejsi przywódcy tak łatwo sięgają po manipulację i czy jest jeszcze miejsce na przywództwo oparte na wartościach?

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ludzie, którzy mają duże kompetencje przywódcze i umieją z nich korzystać, wywierają ogromny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Za ich sprawą świat się zmienia. Kiedyś skuteczność przywództwa zależała od komendy i kontroli. Menedżerowie byli jak oficerowie w wojsku wydający rozkazy i egzekwujący ich wykonanie. Dzisiaj wszystko się zmieniło. Zdecydowanie częściej poddajemy się wpływowi ludzi, których uważamy za autorytety - fachowców w jakiejś dziedzinie, świetnych komunikatorów i ludzi budujących dobre relacje z innymi. Ale co się dzieje, kiedy nie umiemy skutecznie korzystać z tych narzędzi - nie jesteśmy autorytetami, nie umiemy się komunikować, mamy problem z relacjami, a chcemy przewodzić? Wtedy sięgamy po opcję atomową - manipulację. Czy przywództwo manipulacyjne staje się normą społeczną? (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
46--50
Opis fizyczny
Twórcy
  • Kontekst HR Polska
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171568197

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.