PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2019 | nr 52 | 203--207
Tytuł artykułu

Recenzja monografii: "Prawne aspekty podróży i turystyki - historia i współczesność. Prace poświęcone pamięci profesora Janusza Sondla" (dzieła zbiorowego pod. red. Piotra Cybuli)

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
A Review of the Monography Titled "Legal Aspects of Travel and Tourism - History and the Present. Works Devoted to the Memory of Professor Janusz Sondel" (collective work ed. Piotr Cybula)
Języki publikacji
PL
Abstrakty
(...) w księdze pamiątkowej znalazły się opracowania z dwóch obszarów nauki bliskich św. prof. Januszowi Sondlowi, czyli z romanistyki i historii prawa oraz z problematyki podróży i turystyki.(s. 9). Nie jest to jednak hermetyczna systematyzacja, bowiem w Księdze znalazły się również opracowania pochodzące całkowicie z odmiennych obszarów badawczych, jak np. praca Kaźmierza Barana, który pisał o ewolucji postępowania dowodowego w angielskim procesie karnym (s. 103-115). Podzielenie materiału zamieszczonego w Księdze na dwa lub nawet trzy działy przyczyniłoby się do zwiększenia przejrzystości opracowania. W sumie w całym dziele zbiorowym znalazło się 46 opracowań różnych autorów, w tym napisanych przez członków rodziny profesora J. Sondla, tj. Karoliny Sondel-Maciejewskiej (s. 465-492), Joanny Sondel-Cedarmas (s. 449-465) i Krzysztofa Sondla (s. 465-474). (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
203--207
Opis fizyczny
Twórcy
  • SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171568871

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.