PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | 9 | 133--146
Tytuł artykułu

Zjawisko bezrobocia w Polsce - przyczyny ekonomiczne i aktywne formy jego zwalczania

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Bezrobocie stanowi jeden z najważniejszych problemów społeczno-gospodarczych każdego kraju. Szczególnie silnie dotyka gospodarek krajów przechodzących przez procesy transformacji. W Polsce bezrobocie na szeroką skalę pojawiło się po roku 1989 i było skutkiem głębokich przemian społeczno-gospodarczych i politycznych. Pozostający w tyle system gospodarki planowanej sprawił, iż polski rynek pracy cechował się niezwykle niską elastycznością ludzkich kwalifikacji i ofert pracy. Przechodzące transformację przedsiębiorstwa polskie zaczęły unowocześniać swoje technologie, wymagania w stosunku do personelu, jednym słowem musiały przystosowywać się do nowych, zachodnioeuropejskich standardów.(fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • 1. Bańka A., Zawodoznawstwo, doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, Psychologiczne metody i strategie pomocy bezrobotnym, wydawnictwo PRINT.
  • 2. Encyklopedia Biznesu, red. W. Pomykało, wyd. Fundacja Innowacja, Warszawa 1995.
  • 3. Kandafer K., Rynek pracy w Polsce i UE jako element procesu rekonwersji. Bezrobotny i co dalej?, wyd. Ala Mer WSE, Warszawa 2006.
  • 4. Kwiatkowski E., Bezrobocie. Podstawy teoretyczne, PWN, Warszawa 2002.
  • 5. Szul R., Tucholska A., Rynek pracy w skali lokalnej, wyd. Scholar, Warszawa 2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171570523

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.