PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2007 | nr 4 (31) | 161--166
Tytuł artykułu

Jerzy Giedroyć i jego "Kultura" "Kultura"paryska. Twórcy, dzieło, recepcja pod redakcją Iwony Hofman

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Jerzy Giedroyc and his "Kultura" Periodical The Parisienne "Kultura" Periodical. The Works, its Creators and Reception Edited by Iwona Hofman
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Nie ulega wątpliwości, że w miarę upływu kolejnych lat od śmierci Jerzego Giedroycia (1906-2000) systematycznie zwiększa się naukowe zainteresowanie jego osobowością, postawą i programem politycznego działania. Szczególnym zainteresowaniem, co zrozumiałe i oczywiste, cieszy się miesięcznik "Kultura", wydawany przez paryski Instytut Literacki od 1947 r. do chwili śmierci jego założyciela i wieloletniego redaktora naczelnego. Oprócz coraz bogatszej - w sensie ilościowym i jakościowym - literatury przedmiotu (książki, artykuły itp.), co pewien czas odbywają się też konferencje naukowe i sympozja, których celem jest m.in. wymiana doświadczeń w zakresie badań nad "Kulturą" i jej twórcą, a także wyznaczanie nowych kierunków tych badań. Jedna z takich imprez naukowych odbyła się 20-21 września 2005 r. w Lublinie, a jej organizatorem był Zakład Dziennikarstwa Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Materialnym rezultatem tej konferencji jest książka, której merytoryczną zawartość stanowi 16 rozpraw i szkiców naukowych, wcześniej przedstawionych w formie referatów. Ich autorami są pracownicy i badacze wywodzący się z różnych ośrodków akademickich - krajowych i zagranicznych. (fragment tekstu)
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
161--166
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171572286

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.