PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 12 | 36--37
Tytuł artykułu

System HACCP w przedsiębiorstwie

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Integracja Polski z Unią Europejską wymagała od producentów artykułów żywnościowych wprowadzenia do produkcji systemu bezpieczeństwa żywności HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points). W Unii Europejskiej obowiązek stosowania HACCP przez producentów żywności wynika z dyrektywy o higienie żywności (93/43/EEC), jak również z dyrektyw sektorowych dotyczących różnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Dyrektywa 93/43/EEC z 14 czerwca 1993 roku jest dyrektywą obowiązkową dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Oprócz obowiązku stosowania w produkcji zasad HACCP określa również wymogi dotyczące higieny, zakupów, dystrybucji i sprzedaży żywności. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
36--37
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • A. FAJCZAK-KOWALSKA, Wymagania dotyczące jakości żywności wynikające z dyrektyw Unii Europejskiej, "Problemy Jakości" 4/2004, s. 6-9.
  • A. HUTYRA, EIC Gdańsk, poczta@euroinfo.gda.pl
  • HACCP i higiena żywności, Wydawnictwo Forum.
  • J.B. BERDOWSKI, Wpływ współczesnych systemów zarządzania jakością, a szczególnie HACCP, BRC, IFS na proces doskonalenia organizacji zajmującej się produkcją i obrotem żywnością, "Problemy Jakości" 9/2005, s. 9-13.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171572472

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.