PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 2 | 2--5
Tytuł artykułu

Ocena efektywności ekonomicznej elektronicznego systemu opłaty za przejazd w Polsce w latach 2011-2012 w świetle badań ankietowych

Warianty tytułu
Evaluation of Economic Efficiency of Electronic Tall Callect System in Poland in 2011-2012 Based on Survey Data
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem artykułu jest ocena efektywności ekonomicznej systemu ETC, którego wdrożenie rozpoczęto w Polsce w 2011 roku. W pracy posłużono się wynikami badań ankietowych, które przeprowadzone zostały wśród przedsiębiorców na początku w 2012 r. Opracowane informacje statystyczne pozwoliły na sformułowanie istotnych wniosków i wskazówek praktycznych, zarówno dla przewoźników, jak i dla decydentów. (abstrakt oryginalny)
EN
The paper is focused on analysis of economic efficiency of electronic toll collect system that was introduced in Poland in 2011. In the paper survey data collected by interviewing the road transport haulers in Poland in the beginning of2012 were used. Statistical information was a source of further calculations and analyses that enabled to formulate important conclusions and indications for both: the haulers and politicians. (original abstract)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
2--5
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Bibliografia
  • Osińska M., (2010). Ocena wpływu projektowanych zmian w systemie opłat za przejazd pojazdu samochodowego po drogach krajowych na koszty przedsiębiorstw transportu drogowego w Polsce. Raport przygotowany na zlecenie Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, 30 października 2010 r.
  • Osińska M., (2011). Indeks wzrostu kosztów jednostkowych wozokilometra z tytułu wprowadzenia systemu elektronicznej opłaty za przejazd po drogach krajowych w transporcie krajowym i międzynarodowym ładunków. Ekspertyza przygotowana na zlecenie Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie. Czerwiec 2011 r.
  • Osińska M., (2012). Ocena wpływu obowiązujących stawek w systemie opłat za przejazd pojazdu samochodowego po drogach krajowych na koszty przedsiębiorstw transportu drogowego w Polsce. Ekspertyza przygotowana na zlecenie Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Warszawie. Marzec 2012 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171574104

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.