PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2016 | 52 | nr 2 | 399--409
Tytuł artykułu

Recenzja książki Iwony Krzyżanowskiej-Skowronek, pt. Teorie zmiany na przykładzie włoskiej polityki wschodniej, Księgarnia Akademicka, Kraków 2015, 221 s.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Publikacja Teorie zmiany na przykładzie włoskiej polityki wschodniej, autorstwa Iwony Krzyżanowskiej-Skowronek, wydana nakładem krakowskiej oficyny Księgarnia Akademicka, może przyciągać uwagę Czytelnika zainteresowanego stosunkami międzynarodowymi, a już na pewno tego, który z uwagą śledzi literaturę naukową z tego obszaru. Zwłaszcza wielce obiecujący jest tytuł publikacji, który sugeruje niebanalny i inspirujący zamysł przyjrzenia się polityce zagranicznej państwa przez pryzmat teorii zmiany i oprzyrządowania niezbędnego w tak ambitnie zakreślonym temacie.(fragment tekstu)
Rocznik
Tom
52
Numer
Strony
399--409
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Wrocławski
Bibliografia
  • S. Burchill, R. Devetak, A. Linklater, M. Paterson, Ch. Reus-Smit, J. True, Teorie stosunków międzynarodowych, tłum. P. Frankowski, Książka i Wiedza, Warszawa 2006, s. 28.
  • M. Karwat, Metawiedza, esencja, forma, pragmatyka - cztery płaszczyzny badań teoriopolitycznych, w: B. Krauz-Mozer, P. Ścigaj (red.), Podejścia badawcze i metodologie w nauce o polityce, Księgarnia Akademicka, Kraków 2013, s. 54.
  • B. Krauz-Mozer, Teorie polityki. Założenia metodologiczne, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2005, s. 26-27.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171575006

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.