PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2015 | 51 | nr 3 | 332--337
Tytuł artykułu

Odpowiedź na recenzję prof. dr. hab. Edwarda Haliżaka książki pt. EU in the Medi terranean. An International Roles Theory Approach (Faculty of Journalism and Political Science, Warsaw 2014), w: Stosunki Międzynarodowe - International Relations 2015, t. 51, nr 1

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Każdy ma prawo do krytyki naukowej. Jest ona wręcz wskazana, gdyż motywuje autora do samodoskonalenia i dalszego rozwoju naukowego, dzięki czemu czytelnik otrzymuje bardziej wartościowe dzieła. Niewątpliwie krytyka ma dużą wartość, gdy jest dokonana przez osobę specjalizującą się w danym przedmiocie badań, ponieważ unika się wówczas błędnych wniosków i ocen. Istotne jest także, aby recenzja nie pojawiała się w kontekście zdarzeń, które nasuwają podejrzenia, iż cel recenzenta był zgoła inny niż chęć podnoszenia poziomu badań naukowych. Obie kwestie przychodzą na myśl wraz z lekturą recenzji prof. dr. hab. Edwarda Haliżaka.(fragment tekstu)
Rocznik
Tom
51
Numer
Strony
332--337
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski
Bibliografia
  • E. Haliżak, Przedmiot, teoria i metodologia nauki o stosunkach międzynarodowych, "Stosunki Międzynarodowe - International Relations" 2015, t. 51, nr 1, s. 22.
  • J. Kukułka, Problemy teorii stosunków międzynarodowych, PWN, Warszawa 1978, s. 106-113.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171576626

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.