PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2019 | nr 83 | 14
Tytuł artykułu

Koniunktura w bankowości : październik-grudzień 2019

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W III kwartale 2019 r. wartość wskaźnika koniunktury w sektorze bankowym IRG SGH (IRGBAN) nieznacznie wzrosła, osiągając poziom 12,2 punktu. Wynik ten jest o 0,3 pkt wyższy od wartości z poprzedniego kwartału, a zarazem wyższy, o 1,1 pkt, od wartości prognozowanej przez banki w poprzednim badaniu. Na zwiększenie się wartości IRGBAN wpłynął przede wszystkim wzrost zysku. Spodziewane jest pogorszenie się sytuacji w kolejnym okresie, a prognozowana wartość wskaźnika koniunktury wynosi -7,9 pkt.(fragment tekstu)
EN
In the 3rd quarter of 2019 the IRG SGH banking confidence indicator (IRGBAN) increased from 11.9 pts to 12.2 pts. The increase was mainly caused by a rise in the balance of profits. According to the surveyed banks, however, they are to face more restrictive regulations and growing tax burden. These factors are expected to diminish future banks' profits. The banks expect the situation in the sector to deteriorate in the upcoming months.(original abstract)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171577604

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.