PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2020 | nr 1-2 | 170--175
Tytuł artykułu

Posiadacz informacji a wytwórca informacji : glosa krytyczna do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 18 lipca 2018 r. (I OSK 374/18 )

Warianty tytułu
The Information Holder Compared to the Information Producer : Critical Commentary on the Ruling of the Supreme Administrative Court of 18 July 2018 (I OSK 374/18)
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Glosa jest krytyczna w zakresie, w jakim Naczelny Sąd Administracyjny proponuje, że obowiązanym do udostępnienia informacji jest ten tylko podmiot o którym mowa w art. 4 ust. 1 i 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej, który informację wytworzył. Takie podejście do treści art. 4 ust. 3 jest skrajnie odmienne od dotychczasowych opinii sadów i powszechnej praktyki rozumienia treści art. 4 ust 3 u.d.i.p. (abstrakt oryginalny)
EN
The commentary is critical to the extent to which the Supreme Administrative Court proposes that only the entity referred to in Article 4, clauses 1 and 2 of the Act on access to public information, which generated the information, is obliged to provide access to the information. Such an approach to the wording of Article 4, para. 3 radically differs from the opinions of the courts to date and the general practice of understanding the wording of Article 4, para. 3 of the Act on access to public information. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
170--175
Opis fizyczny
Twórcy
  • Krajowa Szkoła Administracji Publicznej
Bibliografia
  • P. Sitniewski, Potrzeba zmian w ustawie o dostępie do informacji publicznych - uwagi de lege ferenda, "Samorząd Terytorialny" 2015/4, s. 17-33.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171584410

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.