PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2020 | nr 5 | 15--17
Tytuł artykułu

Kolektory słoneczne

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Kolektory słoneczne to urządzenia do ogrzewania wody, wykorzystujące energię słoneczną. Kolektory cieczowe znajdują zastosowanie przede wszystkim do podgrzewania wody w mieszkaniach, domkach kempingowych, letniskowych, obiektach sportowych i rekreacyjnych, w budynkach inwentarskich, paszarniach, a także do podgrzewania wody w zbiornikach, basenach oraz wody technologicznej w małych zakładach przemysłowych. Technologia słonecznych kolektorów termicznych jest już prawie całkowicie znana. W ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój produkcji i zastosowania kolektorów płaskich, jak również rurowych próżniowych. W roku 2019 zainstalowano w Polsce kilkadziesiąt tysięcy instalacji słonecznego podgrzewania wody użytkowej, o łącznej powierzchni kolektorów przekraczającej 200 tys. m2. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
15--17
Opis fizyczny
Twórcy
  • Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie; Akademia Viessmann
Bibliografia
  • [1] Tytko R. Urządzenia i systemy energetyki odnawialnej. Wydanie XII. 2020. Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwa Słowaków w Polsce. Kraków.
  • [2] www.centrosolaramerica.com.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171596089

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.