PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2019 | 10 | nr 31 Władza polityczna w tradycji judeo-chrześcijańskiej | 131--134
Tytuł artykułu

Korab Karpowicz, W. Julian (2017). Harmonia społeczna: Czyli zasady szczęśliwego społeczeństwa. Biblioteka Myśli Współczesnej. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, ss. 234.

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Tym, co odróżnia książkę Harmonia społeczna od wielu innych pozycji, jest próba powrotu do tradycji żywej filozofii oraz umiejętne odniesienie się do trudnej i rozległej problematyki współczesne- go świata. Pomimo głębi problematyki, jaką porusza, jest napisana w sposób prosty, bez przesadnie naukowego zadęcia, co czyni ją dostępną dla każdego inteligentnego czytelnika. Nie wymaga przygotowania filozoficznego. Pomocne są odsyłacze do literatury i ciekawe objaśnienia w przypisach inspirujące do dalszych poszukiwań. Fakt, iż autor zręcznie odnosi się do poglądów innych autorów, budując w szczególności na tradycji filozofów polskich, takich jak Mieczysław Krąpiec, Stefan Swieżawski, Wincenty Lutosławski czy Józef Hoene-Wroński, czyni Harmonię nam szczególnie bliską i podnosi jej wartość. Jest ona sama przykładem praktycznego zastosowania siódmej zasady szczęśliwego społeczeństwa - ciągłości pokoleń. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Tom
10
Strony
131--134
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Opolski
Bibliografia
  • Korab-Karpowicz, W.J. (2015). Tractatus politicophilosophicus: Traktat politycznofilozoficzny. Kęty: Wydawnictwo Marek Derewiecki.
  • Korab-Karpowicz, W.J. (2017). Harmonia społeczna. Warszawa: PIW.
  • Świeżawski, S. (1978). Człowiek i tajemnica. Kraków: Znak.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171600089

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.