PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Warianty tytułu
Ecomomics and Management - Selected Questions
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem tego szkicu jest refleksja nad wzajemnymi związkami między ekonomią a zarządzaniem z punku zarówno teoretycznego jak też praktycznego. Ograniczono się do wybranych kwestii, istotnych dla nauczyciela akademickiego z wykształceniem ekonomicznym, specjalizującego się od lat w interdyscyplinarnej problematyce zarządzania, nie w pełni usatysfakcjonowanego wzajemnymi relacjami nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu. Ukazana będzie ewolucja podejścia do relacji ekonomii i zarządzania na tle praktyki światowej, stan aktualny a także niektóre postulaty dotyczące kierunków zmian. Tekst jest dyskusyjny i w zamierzeniu ma skłonić do przemyśleń i wymiany poglądów, a także do postawienia kilku istotnych pytań. (abstrakt oryginalny)
EN
Main goal of this article is an interaction between economics and management in the science and practice. Analysis is limited to the some selected questions only: the nature of economics and management, classification of Polish science (especially economics and management), an academic teaching of economics and management and their weakness. Here are presented facts and some postulates regarding the directions of changes. Point of view is adopted to an academic teacher, who is an economist specialized in management. The text is disputable and is to make you think. (original abstract)
Twórcy
  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
Bibliografia
  • Galbraith J.K., Ekonomia w perspektywie, krytyka historyczna. PWE, 1991.
  • https://www.managementstudyguide.com/managerial-economics.htm; (25.10.2019).
  • Mintzberg H., Zarządzanie. Oficyna a Wolters Kluwer business, Warszawa 2012.
  • Nauki ekonomiczne, Wikipedia, (30.10.2019).
  • Rocznik statystyczny RP, GUS, Warszawa 2018.
  • Rozporządzanie ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 w sprawie dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych.
  • Taylor E., Wspomnienia ekonomisty. Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Poznań 2008.
  • The Best of Business Quotations, Exley Publications Limited, Watford (UK) 1993.
  • Uchwała Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów z dnia 23 czerwca 2003 roku w sprawie określania dziedzin nauki i dziedzin sztuki oraz dyscyplin naukowych i artystycznych (M.P. z 2003 r. nr 40, poz. 586).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171601203

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.