PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | Wykorzystanie komputerów i metod ekonometrycznych w zarządzaniu i planowaniu | 83--87
Tytuł artykułu

Wspomaganie decyzji planistycznych w przedsiębiorstwie budowlano-montażowym

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Niniejszy artykuł traktuje o projektowaniu systemu wspomagania decyzji kierowniczych w obrębie planowania. Rezultatem zabiegów projektowych i ich analizy jest prototyp mikrokomputerowego systemu wspomagania decyzji /SWD/ w zakresie planowania produkcji podstawowej. System ten zaprojektowano z przeznaczeniem dla wybranej grupy przedsiębiorstw budowlano-montażowych. Zostanie on zaprezentowany w kontekście określenia znaczenia następujących poję: - Cel budowy SWD; wsparcie decydentów lub osób współpracujących z nimi w trakcie wypełniania czynności podejmowania decyzji za pomo cą komputera - Systemy Wspomagania Decyzji /SWD/ Wobec braku precyzyjnej definicji tego pojęcia ,eksponuje się pewne rudymentarne cechy SWD. Każda z niżej opisanych cech odniesiona jest do systemu wspomagającego decyzje w obszarze planowania produkcji podstawowej (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach im.Karola Adamieckiego
Bibliografia
  • Budowa i wdrożenie systemu wspomagania decyzji w zakresie planowania strategicznego działalności przedsiębiorstwa. RPBR 48. 1 "Wybrane zastosowania informatyki". Katowice 1988.
  • Sroka H: Systemy wspomagania decyzji kierowniczych. AE, Katowice 1980
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171601805

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.