PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | Wykorzystanie komputerów i metod ekonometrycznych w zarządzaniu i planowaniu | 111--119
Tytuł artykułu

KOLIOP - mikrokomputerowy system informatyczny /PC/ służący do realizacji nowoczesnych metod optymalizacji i wykorzystania systemu eksperckiego do metody kompleksowej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Opanowanie procesu reprodukcji, którego złożoność stale się zwiększa, stawia wysokie wymagania w stosunku do zarządzania i planowania . Dotyczy to szczególnie konieczności coraz lepszej naukowej penetracji jakościowych i ilościowych powiązań na poziomie gospodarki narodowej, kombinatu i zakładu, uruchamiania nowych rezerw zdolności wytwórczych, jak też najefektywniejszego z punktu widzenia gospodarki narodowej użycia dostępnych zasobów materialnych i finansowych. W sytuacji stale zwiększającej się ilości informacji coraz większe znaczenie zyskuje nie tylko rozwój sprawnych metod optymalizacji, lecz przede wszystkim ich realizacja za pomocą techniki obliczeniowej oraz ich praktyczne ,wykorzystanie. Metoda kompleksowa należące do niej modele matematyczne tworzą taki zbiór instrumentów ,który znajduje zastosowanie przede wszystkim w optymalizacji planu produkcyjnego .Przesłanką efektywnego stosowania- metody kompleksowej Jest właściwe sformułowanie problemu jej realizacji komputerowej, która uwzględnia: szczególnie zmienność i elastyczność metody kompleksowej. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet im. M. Lutra w Halle
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171601907

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.