PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | Przedsiębiorstwo w otoczeniu. Funkcje. Powiązania. Przemiany | 67--75
Tytuł artykułu

Uwarunkowania i przebieg procesów łączeń i rozłączeń przedsiębiorstw w przemyśle lekkim

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Koncentracja produkcji jest jedna z cech charakterystycznych rozwoju gospodarczego ostatnich kilkudziesięciu lat. Zakres zmian, które dokonały się w przemyśle lekkim jest bardzo jest bardzo znaczny. Uwarunkowane one były różnorodnymi przyczynami, głównie zaś zakresem i rozmiarami zmian zachodzących w ogólnych warunkach gospodarczych. Przeobrażenia w strukturze organizacyjnej centralnych władz gospodarczych , różne w poszczególnych okresach naczelne zadania gospodarcze, różne warunki rynkowe i stopień zaspokojenia potrzeb, wreszcie różnice w poziomie kwalifikacji zawodowych kadr technicznych i ekonomicznych, prowadziły do przekształceń strukturalnych w przemyśle lekkim.(fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Bibliografia
  • J.Kortan: Ocena celowości i prawidłowości procesu łączeń przedsiębiorstw polskiego przemysłu lekkiego . W: Racjonalizacja działalności gospodarczej przedsiębiorstw. Łódź 1989
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171602845

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.