PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | Przedsiębiorstwo w otoczeniu. Funkcje. Powiązania. Przemiany | 120--132
Tytuł artykułu

Zewnętrzne zasilenia finansowe jako element powiązania przedsiębiorstwa z otoczeniem

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Decentralizacja systemu zarządzania oraz wzrost roli pośrednich metod o narzędzi sterowania zmierzających do urynkowienia gospodarki, decydują o powstaniu nowych relacji pomiędzy przedsiębiorstwem i jego otoczeniem ekonomicznym. Ważną rolę w tym zakresie odgrywa zmiana mechanizmu pozyskiwania środków pieniężnych / pieniądza krajowego i zagranicznego/ w ramach zasilania zewnętrznego, gdzie korzysta się w sposób zwrotny lub bezzwrotny z pieniądza obcego. Jest to więc problem relacji: przedsiębiorstwo - pieniądz - jednostki dysponujące pieniądzem. Zagadnienia zasilania finansowego nie można traktować w oderwaniu od rozwiązań stosowanych w systemie zarządzania, prowadzonej polityki pieniężnej, roli pieniądza jako narzędzia zarządzania, stopnia równowagi gospodarczej oraz zakresu " otwarcia "gospodarki i jej związków z rynkiem światowym. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Z. Fedorowicz: Mechanizm ekonomiczno - finansowy sterowania jednostkami gospodarczymi. Warszawa 1989
  • W. Małecki: Terminowe rynki finansowe, nowe możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem zmian stóp procentowych "Bank i Kredyt"1987 nr 2
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171604525

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.