PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2020 | nr 10 | 50--52
Tytuł artykułu

Zakaz powierzania określonych zadań osobom emerytowanym a dyskryminacja ze względu na wiek

Warianty tytułu
Prohibition of Awarding Specific Roles to Retired Employees and Discrimination on Grounds of Age
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Trybunał Sprawiedliwości UE po raz kolejny wydał orzeczenie dotyczące zagadnienia dyskryminacji ze względu na wiek. W wyroku z 2 kwietnia 2020 r. w sprawie C-670/18, CO przeciwko Comune di Gesturi, Trybunał uznał, że prawo Unii nie stoi na przeszkodzie uregulowaniu krajowemu, które zakazuje podmiotom administracji publicznej powierzania zadań związanych z badaniem i doradztwem osobom emerytowanym, w zakresie, w jakim, po pierwsze, uregulowanie to zmierza do zgodnego z prawem celu polityki zatrudnienia i rynku pracy, a po drugie, wdrożone środki służące realizacji tego celu są właściwe i konieczne. (abstrakt oryginalny)
EN
The Court of Justice of the EU on 2 April 2020 issued a judgement in case C-670/18, CO vs. Comune di Gesturi, concerning the issue of discrimination on grounds of age. According to the ruling EU law does not preclude national legislation prohibiting public administrative authorities from awarding analysis and consultancy roles to retired persons in so far as, first, that legislation pursues a legitimate employment policy and labour market objective and, second, the means deployed to achieve that objective are appropriate and necessary. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
50--52
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Warszawski; radca prawny
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171604577

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.