PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2020 | nr 2 | 299--302
Tytuł artykułu

Liwiusz Wojciechowski, Napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich a produktywność gospodarek krajów Grupy Wyszehradzkiej, Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2019, ss. 200

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zagraniczne inwestycje bezpośrednie są jednym z ulubionych tematów badawczych wśród ekonomistów zajmujących się międzynarodową współpracą gospodarczą, a jednocześnie stanowią przedmiot wielu sporów i kontrowersji. Jeśli chodzi o dobór problematyki badawczej i tematu recenzowanej książki, to należy podkreślić, że Autor podjął się badania zagadnień, które mają istotny wymiar teoretyczny, a jednocześnie cechują się dużym znaczeniem praktycznym. Wymiar teoretyczny wiąże się przede wszystkim z niepełną jednoznacznością poglądów na temat wpływu zagranicznych inwestycji bezpośrednich na produktywność gospodarek przyjmujących te inwestycje. Wątek praktyczny dotyczy natomiast możliwych konkluzji dla polityki gospodarczej, zwłaszcza w obszarze oddziaływania państwa na przepływy zagranicznych inwestycji bezpośrednich. O tym, że problematyka badawcza ocenianej pracy została dobrana w sposób zasługujący na aprobatę, świadczą cztery argumenty - jest ona ważna, aktualna, jest szeroko badana w literaturze międzynarodowej oraz nie jest zadowalająco rozpracowana w literaturze polskiej. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
299--302
Opis fizyczny
Twórcy
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171606601

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.