PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2007 | nr 7-8 | 137--139
Tytuł artykułu

Recenzja książki : Zdzisława Sadowskiego, W poszukiwaniu drogi rozwoju, Polska Akademia Nauk, Komitet Prognoz "Polska 2000 Plus", Warszawa 2006, s. 13

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Książka Zdzisława Sadowskiego jest wydarzeniem na naszym rynku literatury ekonomicznej. Nie tylko dlatego, że przedstawia problemy o kluczowym znaczeniu dla przyszłości Polski jak konieczność przejścia do trwałego rozwoju, model państwa, stosunek do Unii Europejskiej i gospodarki opartej na wiedzy, rozważania na temat ekonomii neoliberalnej. Ale przede wszystkim dlatego, że robi to w sposób nowy odbiegający od stereotypów prezentowanych często na łamach środków masowego przekazu. Podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, które już od kilkunastu lat nurtuje naszą opinię publiczną. Czy nie ma innej alternatywy dla obecnego modelu rozwoju wynikającego z dogmatów głównego nurtu ekonomii, który w naszych warunkach przynosi obok postępu również szereg ujemnych następstw społecznych i ekonomicznych i nie zawsze pasuje do problematyki kraju, opóźnionego w rozwoju, jakim jest Polska. Książka włącza się w nurt światowych dyskusji na ten temat i zajmuje jasne stanowisko.(fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
137--139
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171607033

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.