PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2013 | nr 6, CD 3 | 813--823
Tytuł artykułu

Polski sektor TSL w latach 2007-2012. Diagnoza stanu

Autorzy
Warianty tytułu
Polish TSL Market of Services in 2007-2012. The Diagnosis of the State
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i związane z tym otwarcie granic istotnie wpłynęło na możliwości rozwojowe i konkurowania przedsiębiorstw sektora TSL. Jednocześnie z uwagi na ścisłe związki, które występują między stanem, w jakim znajduje się ten sektor, a stanem gospodarki, już nie tylko krajowej czy unijnej, ale także globalnej, i one odczuły skutki światowego kryzysu. Widać to zwłaszcza na podstawie analizy już nawet nie tyle poziomu, ale dynamiki zmian wybranych zmiennych świadczących o kondycji sektora TSL w Polsce. W niniejszym artykule skoncentrowano się tylko na niektórych z nich, mianowicie na wielkości osiąganych przez przedsiębiorstwa sektora TSL przychodów z całokształtu działalności, w tym przychodów ze sprzedaży produktów (usług), ponoszonych przez nie kosztów z całokształtu działalności, w tym kosztów sprzedaży produktów (usług), wielkości zatrudnienia i poziomie wynagrodzeń1. Analizą objęto też wielkość, strukturę i dynamikę zmian przewozów ładunków i pasażerów, jakie zaszły w latach 2007-2012. (fragment tekstu)
EN
The article focuses on the problems of the changes that have occurred on the Polish market of services TSL in 2007-2012. The evaluation of its state was based on analysis of statistical data published by the Central Statistical Office, including but not limited to: basic information about transportation, the size and dynamics of changes in income, expenses, employment, remuneration, and the data presented in various reports and analyzes of the industry. (original abstract)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
813--823
Opis fizyczny
Twórcy
  • Akademia Morska w Szczecinie
Bibliografia
  • 1. http://www.stat.gov.pl
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171607187

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.