PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | Modelowanie preferencji a ryzyko '99. Cz. 1. | 317--324
Tytuł artykułu

Wielokryterialna klasyfikacja i globalizacja ryzyka na rynku kapitałowym

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W ocenie efektywności inwestowania na rynku kapitałowym ważna jest identyfikacja i klasyfikacja ryzyka oraz jego ocena. Kompleksowa i wielokryterialna klasyfikacja różnorodnych rodzajów ryzyka inwestowania na giełdzie pozwala na wskazanie różnych współzależności między nimi. Jednocześnie pozwala na ukazanie zasad i mechanizmów funkcjonowania rynku kapitałowego przy uwzględnieniu jego makrootoczenia, a szczególnie otoczenia konkurencyjnego związanego z procesami globalizacji rynków kapitałowych w wymiarze międzynarodowym. W referacie podjęto próbę prezentacji kompleksowej klasyfikacji ryzyka, głównie przy uwzględnieniu oczekiwań emitentów, inwestorów i roli instytucji rynku kapitałowego oraz jego otoczenia [1; 3; 4]. Jednocześnie wskazano na potrzebę analizy rodzajów ryzyka wynikającego z globalizacji rynków kapitałowych.(fragment tekstu)
Twórcy
  • Uniwersytet Gdański
Bibliografia
  • Jajuga K., Jajuga T. (1996). Inwestycje. PWN, Warszawa.
  • Ostrowska E. (1999). Globalizacja rynków kapitałowych w świetle ryzyka inwestycyjnego. W: Przedsiębiorstwo na rynku Kapitałowym. Red. J. Duraj. Uniwersytet Łódzki, Łódź-Spała.
  • Socha J. (1993). Zrozumieć giełdę. Olympus, Warszawa.
  • Smaga E. (1995). Ryzyko i zwrot w inwestycjach. Fundacja Rozwoju Rachunkowości w Polsce, Warszawa.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171607551

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.