PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2019 | nr 2 | 129--133
Tytuł artykułu

Recenzja książki - Krzysztof Obłój. Praktyka strategii firmy

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Praca zawiera nowe podejście do analizy i oceny strategii w przedsiębiorstwach. Zawiera także szereg zaleceń (na podstawie studiów przypadków i literatury), dotyczących współczesnej budowy takich strategii. Prezentuje również nowe wyzwania, jakie stoją przed przedsiębiorstwami w XXI wieku. Autor jako punkt wyjścia przyjął następujące podejście: "o praktyce strategii najprościej jest myśleć jako o zbiorze decyzji dotyczących trzech splecionych ze sobą kręgów: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości (s. 7). Jest to nowatorskie podejście. Praca jest przydatna dla praktyki - można ją traktować jako warsztat budowy strategii organizacji. Oczywiście współczesna budowa każdej strategii wymaga zaawansowanej analityki predykcyjnej - ale to szeroki temat na odrębną monografię. Szczególnie cenna jest krytyka koncepcji i teorii strategii zarządzania, które pojawiły się w USA w ostatnich latach; nie zawsze wnosząc cokolwiek nowego. Publikacja otrzymała nagrodę za najlepszą książkę o przedsiębiorstwie przyznaną w 2018 roku przez Kapitułę Nagrody Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
129--133
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie; Towarzystwo Naukowe Prakseologii
Bibliografia
  • Krzysztof Obłój, Praktyka strategii firmy. Jak zarządzać przeszłością, rodzić sobie z teraźniejszością i tworzyć przyszłość, Poltext, Warszawa, 2017
  • Philip Tetlock i Dan Gardner, Superprognozowanie. Sztuka i nauka prognozowania, CeDeWu.pl, Warszawa, 2017
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171609959

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.